К основному контенту

Дебют. Тернопільські театральні вечори. Сподівання та враження

Останній тиждень вересня  окрім жовтого листя і раптового похолодання, приніс тернополянам практично одну з ключових події мистецького року - XII Всеукраїнський фестиваль "Тернопільські театральні вечори. Дебют"
Починаючи з 24 вересня щовечора на сходах 
театру ім. Т.Г. Шевченка майорять яскраві вечірні сукні, костюми, високі підбори і відомі постаті. Весь арт-бомонд зібрався з усіх довколишніх кав'ярень, галерей, залишив свої майстерні і домівки аби торкнутись до прекрасного.
Починаючи від мера і закінчуючи вільними поетами, музиканти, актори, художники і просто люди, яким імпонує сцена, усі вони очікували цього тижня побачити щось свіже і натхненне.


Чомусь усі попередні роки я залишалась осторонь цієї ейфорії, та цього року вирішила відвідати бодай одну виставу. Білети взяла заздалегідь і якраз на першу виставу "Кураж" не випадково, а хоча б тому, що мої дівчатка на ІНЯЗі якраз недавно вивчали цю п'єсу Бертольда Брехта. 






 Якщо хочете отримати детальну критику - тоді вам краще завітати сюди: http://te.20minut.ua/blogs/authors/vitusya_boom@Mail.ru/  - це блог справжнього театрального критика, творчої особистості і просто моєї хороші знайомої Вікторії Солов'юк. Вона досить детально описала усі плюси і мінуси постановки.

Особисто для мене це було відкриття. Раніше ніколи не випадало нагоди бувати на пластичній драмі і хоча я практично не розбираюсь в хореографії, для мене це було сильно.
Вистава, під час якої актори не зронили жодного слова довела мене до сліз.
Можливо, справа у тематиці, адже антивоєнна тема зараз актуальніша, ніж будь коли.
Також неможливо не виділити лінію Смерті і Часу. Це було щось з кардинально іншого простору. Мене вкривали мурашки кожного разу, коли героїня з'являлась на сцені.
"Кураж" - це та річ, яку я б хотіла переглянути ще раз.








Неймовірним чином я потрапила на ще одну виставу "Балаганчик Братів Грімм". Її втілили в життя студенти нашого 4 курсу театрального. Алінка Любая, яка запросила нас з Вовою дуже відповідально віднеслась до цього дня і навіть не зважаючи на застуду потішила всіх своїм яскравим образом. Та не лише вона зробила цю комедію справді веселою і дотепною від початку до кінця. Хочу виділити Ілону Баліцьку. Одна справа коли бачиш цих людей кожного дня у стінах навчального закладу, і зовсім інша коли вони перевтілюються на сцені. Малій сцені, до речі. З одного боку приміщення вже дуже побите часом, та з іншого - саме у ньому відбувались чари і оживали казкові герої для дуже обраного кола глядачів. Люблю камерне мистецтво.



Сьогоднішній вечір мав бути епічним завершенням моїх театральних імпрез. Усім сімейством ми вибрались в світ драми і очікували на щось вражаюче. Адже стільки слів про те, що театр з Польщі покаже усього Шекспіра лише за одну годину та ще й в комедійному жанрі. І оскільки пів року я не дарма проходила до репетитора, варто було перевірити свої здібності. Своєрідна практика мови.




По-перше, та ж мова. Важко зрозуміти поляка, який говорить і особливо, поляка, який швидко говорить.
По-друге, Шекспір. Який напевно після цих масних та пошлих жартів не лише обернувся навколо своєї осі в домовині, скоріш за все він підійметься наче зомбі і знищить увесь той театр до дідька. Не треба так з класикою, не треба.
Знаю, що це невиховано, але ми покинули зал ще до початку другої дії. Це занадто "високе мистецтво".

Ось такий він - тиждень театральних насолод. Для когось це буденність, для когось- свято, для когось - досвід і праця, а для мене - приємно проведений час з цікавими людьми. 

P.S. Окреме спасибі акторам з ТМ 3,4,5 курсів за посмішки та обійми перед, між та після вистав. Маргарита Василишин - one love <3



Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

To Kill a Mockingbird \ Вбити пересмішника (рецензія)

— Я б хотів, щоб ти стріляв у бляшанки десь на задвірку, проте знаю, що битимеш пташок. Можеш бити сойок — скільки завгодно, якщо зумієш поцілити, але запам'ятай: убити пересмішника — великий гріх. Я вперше почула, щоб Аттікус сказав:  це робити — гріх, і спитала міс Моді, чому гріх. — Твій батько має слушність, — відповіла вона. — Пересмішники не роблять ніякої шкоди, а своїм співом дають нам велику радість. Вони не завдають шкоди нашим садам, не в'ють гнізд в амбарах, вони тільки співають, виливаючи нам свою душу. Ось чому гріх убивати пересмішника. Так само гріх не прочитати цей роман Харпер Лі 1960-го року. Сюжет виникає навколо 10-річної дівчинки Джин-Луїзи Фінч, яка живе з татом, служанкою і братом в містечку Мейкомб штат Алабама. Саме від її імені розпочинається розповідь про побут американців в часи «Великої депресії».  Цей роман тричі потрапляв в топ по версії журналу Publishers Weekly - в 1960, 2015 і 2016 роках. 80% американських шкіл проходять його в про

Рецензія на "Мовчання ягнят"

"То як тобі твій синьоокий хлопчик, пані Смерть?" Про таких як вона кажуть "сіре мишеня", про таких як він - "захоплюючий погляд". Водночас вона чує на свій адрес "красуня", а він - " у Вас дивовижний інтелект". Це важко назвати історією кохання, це зовсім не про дружбу чи підтримку. Але це точно про людську природу. Про вишуканий розум і бажання пізнати недосяжне, про гордість і рішучість, про страх, пристрасть і смак.  "Мовчання ягнят" - роман, в якому я не сумнівалась ні хвилини, відколи побачила його на полицях книгарні. Єдине, чого я боялась - зміни. Всі знають, що фільми і книги, за сюжетом яких вони зняті часто полярно відрізняються і це неабияк травмує читача. Тут ситуація була діаметрально протилежною. Справа в тому, що фільм "Мовчання ягнят" - це мій улюблений фільм всіх часів, саме з нього почалась моя безмежна любов до психологічних трилерів на тему божевільних персонажів і т.д. Це єдиний фі

1000 і 1 тупий подарунок або як позбутись всіх янголів в серванті

Настя: Я колись подарила пацику на Валентина підвіску, яка розламалась прям в момент вручення. До того всього це був Скорпіон, хоча він за знаком гороскопу Телець. В мене все. 💃 Поки всі перейдуть на wish-списки і перестануть складати статуетки ангеликів на поличці в креденсі в селі, пройде ще не одне століття. Тому сьогодні говоримо про провальні подарунки.  Мої провальні подарунки. Парадоксально, проте за всі роки мене найбільше трафляли мої ж ідеї. Це, скоріш за все, одна з причин, чому в мене не було романтичних стосунків з представниками протилежної статі.  Двічі я потрапляла на ту ж саму фігню: «ми ж друзі, давай не будемо дарувати один одному подарунки на день св. Валентина.» і тепер чому я ненавиджу цей день? та тому, що все ж мене щоразу вітали і дарували квіти і милості, а я була як лох.  ТОП-3 тупих подарунків від мене, які були адресовані мужчинам, від яких я сходила з розуму: 1. пачка цигарок  (не судіть мене, то було майже 10 років тому) 2. футболка, на якій на