К основному контенту

Цукор

Підраховую дні. Скільки їх тут, буденних?
Моє помешкання прозоре, жодних прикрас і надлишків. Білосніжна стіна, така ж стеля. Ліжко, маленький столик без гострих кутів. Тут все без гострих кутів. І предметів. І котів. Напевно, лише за котами трішки сумно. Ніколи не проявляла до них особливої ніжності, скоріше ми спів існували, спільно їли і деколи спали. 
Отож тут немає котів, вони б і так тут не вижили. Жодного простору, жодних можливостей зіпсувати ідеальну стерильність. Навіть штори неможливо подерти, бо вони з пластику.
Я люблю це вікно. За ним гарний сад. Такий сад мені зустрічався лише двічі - одного разу в Чехії і от - зараз.
Цвітуть черешні і яблуні. Їхній аромат просочується крізь мої наглухо замкнені шибки. Раз на добу тут провітрюють і тоді сад розростається посеред моєї домівки. Весь інший час він живе по ту сторону барикад. І тішить погляд.
В моєму помешканні немає дзеркала і це створює деякі труднощі, тому вночі, коли увімкнуть люстри я розглядаю своє відображення у вікні. І чи це не люстерко?
Стараюсь не спати вдень. 
Процедури, люди в білих халатах, яким начебто можна довіряти і мама, яку пускають раз в день на пів години. Так наче щось зміниться на краще.
Вона приносить щось медсестрам, а мені змінну білизну, солодощі без обгорток, лимони, вмикає музику, посміхається і розповідає що нового трапилось вдома і що трапиться, коли я повернусь додому. Не кажу ні слова.
Намагаюсь не засмучувати її.
Хоч і знаю, що не повернусь.



Перед сном мене пронизує тоненька голка і одразу хочеться спати.
Уві сні життя повертається весь час до одного і того ж моменту. Чути звуки там-таму , бамбукової сопілки, голоси. Голос.
Я в помаранчевій плахті, вони у фіолетових, зелених і синіх. Голос в Білому. 
Ми співаємо, аби досягнути нірвани. Вдихаємо ароматизовані свічки, спостерігаємо за мереживом диму. Медитуємо. Слухаємо Голос.
Хтось засинає, хтось прокидається, так триває вже кілька днів. З їжі у нас лише кількаденний хліб і яблука. Чомусь дуже багато яблук. Напевно, це була осінь.
Голос - це не абстракція. І можливо тільки мені здається, що він вищий за нас, сягає чогось більшого, Обраний. 
Тіло Голосу складено богами задля кращого сприймання. Таких возвеличували в Античності і таких точно знищували за вроду у Середньовіччі. Очі - сині, як Північний океан. Вилиці і підборіддя виточені з найкращих зразків шкіри кольору слонової кістки. Все тіло пронизане витонченістю і грацією. Чоловічим началом. І духовною антигравітацією.
Вже кілька годин я не звожу з нього очей. Ні на мить.
Він зачитує щось з життя буддистів, на яких мені байдуже. Як і на буддизм, коли на те пішло.
Я тут заради Голосу. Баритону, що пронизує мої клітини.

Завершується медитація. Ми підіймаємось і прощаємось. Завтра кожен з нас повертається до реальності. 
Хтось купуватиме квитки на потяг, хтось дріматиме до обіду і смачно потягнеться, хтось не здолає потяг і впаде у нестримні обійми, хтось відчує тягу до старих звичок і вкотре підпалить цигарку, хтось цілий день протягне на сушеному хлібі і яблуках. 
Наскільки різні долі накреслені - хтось із завтрашнього дня почне заліковувати рани незнайомих людей, хтось продовжить зализувати власні. Хтось запізниться на зустріч через пролиту каву, а інший цілісінький день буде її готувати для клієнтів. Хтось купить кілограм помаранчі або інжиру, а комусь нема за що навіть взяти чай з автомату.
Всі ми вставимо потрібну частинку себе у натовп. Позбудемось яскравих убрань і загубимось у сірій масі.

А зараз час засинати. Як це дивно сон уві сні. 
Я стелю свій спальний кокон, сідаю зверху, знімаю усі сімнадцять дешевих, псевдо мідних браслетів і помічаю чийсь погляд. Оскільки всі вже давно сплять, це може бути лише Він.
Протягує долоню і допомагає піднятись. 

Забуваю про всі рефлекси щодо дихання і мовлення. І якщо дихання вдалось відновити, то з мовленням виникли проблеми. Потім. У цій реальності.

А поки ми стоїмо на кухні, спостерігаємо як підіймається кава в джезві, він шепоче щось про божественну пристрасть, яка сходить на нього від всевишніх, і що причина цього - мої зап'ястя, а я не можу навіть посміхнутись у відповідь. Адже ось воно - кохання всього мого життя шепоче про жадане, про шалене. Вимикаю газ під туркою. Намагаюсь тремтячими руками розлити каву у чашки. Він торкається мене. Проводить долонею вздовж хребта, пригортає до себе і цілує. Він неочікуваності впускаю цукорницю. Розсипаний цукор , кажуть, до любові. А в моєму випадку - від.
Він продовжує мене цілувати і каже, що так буває лише раз в житті.
Я ж і далі мовчу. Занадто довго чекала. Занадто сильно бажала. А може просто злякалась.
Так і живемо цілу ніч. Він - не змовкаючи і не зупиняючись, я - не стримуючи його і мовчки. Дивне відчуття - наче і здійснюється омріяне, а десь в потилиці ниє низка запитань.
Чому так? Чому саме сьогодні? 
Намагаюсь згадати про що сьогодні Він читав. Здається про тих буддистів, що досягають нірвани і переносяться в інший вимір. Про переселення душ. Про закінчення справ житейських.

Сходить сонце. Розпалені, ми п'ємо давно холодну каву, нецукровану. А потім раптово Він відкриває вікна, озирнувшись каже щось про "зустріч в інших світах" і виходить. Вилітає, розгорнувши крила білої плахти.
Я залишаюсь на кухні в розпачі і з його поцілунками на плечі.
І мовчу.
Досі.


Знову білосніжний простір. І думки, наче аркуш паперу.
Час відкрити вікна і впустити повітря. Або випустити. Себе.



Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

To Kill a Mockingbird \ Вбити пересмішника (рецензія)

— Я б хотів, щоб ти стріляв у бляшанки десь на задвірку, проте знаю, що битимеш пташок. Можеш бити сойок — скільки завгодно, якщо зумієш поцілити, але запам'ятай: убити пересмішника — великий гріх. Я вперше почула, щоб Аттікус сказав:  це робити — гріх, і спитала міс Моді, чому гріх. — Твій батько має слушність, — відповіла вона. — Пересмішники не роблять ніякої шкоди, а своїм співом дають нам велику радість. Вони не завдають шкоди нашим садам, не в'ють гнізд в амбарах, вони тільки співають, виливаючи нам свою душу. Ось чому гріх убивати пересмішника. Так само гріх не прочитати цей роман Харпер Лі 1960-го року. Сюжет виникає навколо 10-річної дівчинки Джин-Луїзи Фінч, яка живе з татом, служанкою і братом в містечку Мейкомб штат Алабама. Саме від її імені розпочинається розповідь про побут американців в часи «Великої депресії».  Цей роман тричі потрапляв в топ по версії журналу Publishers Weekly - в 1960, 2015 і 2016 роках. 80% американських шкіл проходять його в про

Рецензія на "Мовчання ягнят"

"То як тобі твій синьоокий хлопчик, пані Смерть?" Про таких як вона кажуть "сіре мишеня", про таких як він - "захоплюючий погляд". Водночас вона чує на свій адрес "красуня", а він - " у Вас дивовижний інтелект". Це важко назвати історією кохання, це зовсім не про дружбу чи підтримку. Але це точно про людську природу. Про вишуканий розум і бажання пізнати недосяжне, про гордість і рішучість, про страх, пристрасть і смак.  "Мовчання ягнят" - роман, в якому я не сумнівалась ні хвилини, відколи побачила його на полицях книгарні. Єдине, чого я боялась - зміни. Всі знають, що фільми і книги, за сюжетом яких вони зняті часто полярно відрізняються і це неабияк травмує читача. Тут ситуація була діаметрально протилежною. Справа в тому, що фільм "Мовчання ягнят" - це мій улюблений фільм всіх часів, саме з нього почалась моя безмежна любов до психологічних трилерів на тему божевільних персонажів і т.д. Це єдиний фі

1000 і 1 тупий подарунок або як позбутись всіх янголів в серванті

Настя: Я колись подарила пацику на Валентина підвіску, яка розламалась прям в момент вручення. До того всього це був Скорпіон, хоча він за знаком гороскопу Телець. В мене все. 💃 Поки всі перейдуть на wish-списки і перестануть складати статуетки ангеликів на поличці в креденсі в селі, пройде ще не одне століття. Тому сьогодні говоримо про провальні подарунки.  Мої провальні подарунки. Парадоксально, проте за всі роки мене найбільше трафляли мої ж ідеї. Це, скоріш за все, одна з причин, чому в мене не було романтичних стосунків з представниками протилежної статі.  Двічі я потрапляла на ту ж саму фігню: «ми ж друзі, давай не будемо дарувати один одному подарунки на день св. Валентина.» і тепер чому я ненавиджу цей день? та тому, що все ж мене щоразу вітали і дарували квіти і милості, а я була як лох.  ТОП-3 тупих подарунків від мене, які були адресовані мужчинам, від яких я сходила з розуму: 1. пачка цигарок  (не судіть мене, то було майже 10 років тому) 2. футболка, на якій на