К основному контенту

Обов'язково про творчих людей або Вечір Інтимної лірики НЕ до дня Святого Валентина

Все почалось із дзвінка Маргарити одного вечора, коли я, Ксюша, Сніжана і Макс покидали "Файне місто" в пошуках пригод і кави.
"-Кохана, не хочеш виступити в Бункері в суботу?"
Ну і я така: "Окей".
Хто ж знав, що цього разу ця неймовірна і шалена дівчина готує мені неабияке випробування і насправді під "виступом" вона мала на увазі не звичне виконання пісеньки чи ще чогось під супровід.
"Ти обіцяла, що прочитаєш свої віршики".

Відмовляти Маргариті - те саме, що підписувати собі вирок:).

Та й зрештою, треба інколи виходити за межі своєї "зони комфорту".
Але на ділі це виглядало, як стадії прийняття смерті Елізабет Кюблер-Росс (психолог, США):
1. Заперечення
"Та шо ти мені розказуєш, Маргарито, я ж говорю як ввфлофвжсьлріиівдсь.. якось так. І не жартуй. Мені треба спочатку кілька уроків сценічної мови і тоді може якось колись, але не в суботу".
2. Гнів 
"Та які вірші, я ніколи їх не читала вголос, і вопше!" ("вопше" я стараюсь не вживати і добре знаю, що такого слова не існує":)
3. Торг
"Маргарито, ну давай на другий раз, ну серйозно, я не знаю які і як читати"
4. Депресія
"Добре, що можна прикинутись хворою. Так і буде"
5. Прийняття
Я стою під світлом лампи перед картиною дивного художника, а на мене дивляться кілька десятків пар очей.

Так я вперше відкрила своє сокровенне публіці, виставила себе на осуд чи посміховисько, стала для когось приємною або не дуже несподіванкою, але в будь-якому випадку здобула безцінний досвід.
Окреме спасибі моїй групі підтримки, які не залишили мене саму перед труднощами.
Танічка, Ксюшка, Сніжана, Макс, Вова і Женя:)

Насправді, немає сенсу розповідати, як я не могла вимовити слово "каштан" і як трусився телефон у долоні, то треба бачити.
Саме тому моя Зозулька зазняла той сором на відео, а це означає, що і ви можете побувати на вечорі "Інтимна лірика НЕ до дня Святого Валентина" і хоча б на хвильку перейнятись тією атмосферою. Але обережно зі звуком, відео починається з шуму аудиторії:)

https://www.youtube.com/watch?v=C_BusiBst40&feature=youtu.be

Загалом, вечір був сповнений тепла і позитиву. Можливо, через те, що зараз у всіх пригнічений настрій, кожен хапався за посмішку і розкривав свої обійми і до кінця вечора це була вже зовсім не інтимна лірика, а драйв і дружнє вогнище оптимізму.

Час відмітити тих, хто забезпечив таку атмосферу:
Організатори Наталя Бабчишин і Зорянка Машталер приклали максимум зусиль, щоб кожен відчував себе наче вдома.
Музичний супровід Сергійка Сілакова був тією основою прекрасного, від його акордів йшли мурашки, які наздоганяли тих мурашок, які бігли і бігли від рядків читців.

Відкрила вечір моя дорога Аліна Любая віршем О. Забужко "А все-таки я вас любила". (прочитайте, особливо дівчата).

Далі було багато різного...
Неочікувана Фіра, яка співала перед моїм виходом. Останній раз перед тим я чула їх у "Кнайпі" і мені зовсім не сподобалось.. але це було щось абсолютно протилежне. Фіра заряджали своєю енергетикою, а коли завели "Ой у вишневому саду...", то весь зал підхопив і аж очі починали наповнюватись розчуленням.

З поетів мене вразили найбільше двоє мужчин.
Сашко Мельник з Івано-Франківська. Такий собі "свій пацан", якого всі знають і який зовсім не кремпується, знайомлячи усіх з своїм уявним фіолетовим котом.
Втім, вірші його серйозніші, ніж сам автор здається на перший погляд.
Трохи вгадувались елементи Іздрика, але це ж я  - мені всюди Іздрик ввижається і вчувається.

Другий парубок - Богдан Шаповал з Тернополя. Раніше я його тільки кілька разів бачила в університеті, бо вчимось на одному факультеті, але знайома особисто не була.
Поезія його така чоловіча, така експресивна, така жива і така...з надривом. Віриш кожнісінькому слову і погляду, пронизує на всі 100%.

Логічним завершенням були команда Street Spiving (моя малеча там співає і змушує пишатись нею). Не знаю, для чого вони аж на сцену виходили, адже співав повністю весь зал і то було справді весело і радісно. 

Я отримала море позитиву і натхнення, якого вистачить до кінця зими. Шукайте і ви чогось світлого. (хотіла пожартувати про 50 відтінків сірого, але знаю, всіх вже дістали ці жарти.)
Вирізайте сердечка з червоного картону і ліпіть на вікна, скоро день Закоханих. Відгуляйте і за мене теж.:)


Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

To Kill a Mockingbird \ Вбити пересмішника (рецензія)

— Я б хотів, щоб ти стріляв у бляшанки десь на задвірку, проте знаю, що битимеш пташок. Можеш бити сойок — скільки завгодно, якщо зумієш поцілити, але запам'ятай: убити пересмішника — великий гріх. Я вперше почула, щоб Аттікус сказав:  це робити — гріх, і спитала міс Моді, чому гріх. — Твій батько має слушність, — відповіла вона. — Пересмішники не роблять ніякої шкоди, а своїм співом дають нам велику радість. Вони не завдають шкоди нашим садам, не в'ють гнізд в амбарах, вони тільки співають, виливаючи нам свою душу. Ось чому гріх убивати пересмішника. Так само гріх не прочитати цей роман Харпер Лі 1960-го року. Сюжет виникає навколо 10-річної дівчинки Джин-Луїзи Фінч, яка живе з татом, служанкою і братом в містечку Мейкомб штат Алабама. Саме від її імені розпочинається розповідь про побут американців в часи «Великої депресії».  Цей роман тричі потрапляв в топ по версії журналу Publishers Weekly - в 1960, 2015 і 2016 роках. 80% американських шкіл проходять його в пр...

Рецензія на "Мовчання ягнят"

"То як тобі твій синьоокий хлопчик, пані Смерть?" Про таких як вона кажуть "сіре мишеня", про таких як він - "захоплюючий погляд". Водночас вона чує на свій адрес "красуня", а він - " у Вас дивовижний інтелект". Це важко назвати історією кохання, це зовсім не про дружбу чи підтримку. Але це точно про людську природу. Про вишуканий розум і бажання пізнати недосяжне, про гордість і рішучість, про страх, пристрасть і смак.  "Мовчання ягнят" - роман, в якому я не сумнівалась ні хвилини, відколи побачила його на полицях книгарні. Єдине, чого я боялась - зміни. Всі знають, що фільми і книги, за сюжетом яких вони зняті часто полярно відрізняються і це неабияк травмує читача. Тут ситуація була діаметрально протилежною. Справа в тому, що фільм "Мовчання ягнят" - це мій улюблений фільм всіх часів, саме з нього почалась моя безмежна любов до психологічних трилерів на тему божевільних персонажів і т.д. Це єдиний фі...

Екскурс під ЇЇ сукню

Victoria’s Sicret , Calvin Klain, Triumph - навіть така провінційна дич, як я знає що це таке. Цінники на жіночу білизну часто минають межу адекватності і залишається лиш облизуватись, проходячи повз Milavitsa. Бабське існування приречене повсякчас бачити красиві речі і голодувати, щоб купити собі бікіні і запхати в них «горіх» або «персик», або « нічого (як в мене)» (в кого що) між той шмат матерії. Ми з дівчатами вирішили обсудити найбільш поширені міркування (знову ж таки стереотипи) на рахунок ліфонів (не пам‘ятаю де я вперше почула це слово 😂) і оприділитись чи далі ходити без трусів. 😂  Примітка: Оскільки імена учасниць співпадали, то відрізнити їх можна за розміром грудей. 😏 💋💋💋💋💋 1. Білизна - це статус.   Мужики мають машини, годинники, костюми, а ми що? Ми маємо груди. І оскільки перса досі змушують цю планету існувати - доводиться доводити свою блакитну кров і доцільність діадеми в буденному одязі наявністю мереживного бюстгальтера за 1000$. 👧 Та...