К основному контенту

Літературний фестиваль "Ї" - як неймовірно все це було.

Літературний фестиваль "Ї" - це справді ковток свіжого весняного повітря.
Напевно він залишиться у пам'яті назавжди.
Але якщо раптом щось і забудеться - то ось воно, тут.

Абсолютно про все, що відбувалось з нами цими вихідними.
Розпочинаю:
Отож, в п'ятницю 17.04  було відкриття. Я, як звично не пунктуальна і невчасна, прийшла аж на презентацію Томаша Деяка і його віршів. Він кучерявий і вірші хаотично обирались і зачитувались, але не дивлячись на все, мені було не до нього. Адже прямісінько позаду мене сидів собі спокійненько Андрій Любка. Кожна дівчина в поетично-літературній Україні знає Любку бодай за його вірш "Ти прокинешся вранці і скажеш.." або ж за збірку "Спати з жінками", хоча для мене він тільки "Кіллер". Виявилось, що хвилювання мені так і не вдасться здолати і сфотографуватись з ним теж, але принаймні автографом я розжилась:)
Після Томаша на сцену вийшов гурт Медовий Полин. Веселі пацани з Борщова. Багато пили води, балакали, настроювались, шмаркали і нарешті трохи співали. Але співали класно, трохи розворушили публіку і викликали посмішки.
Далі Андрій Любка презентував на сцені книгу Лідії Осталовської "Акварелі". Книга про знищення циган під час другої світової, біографічна і цікава. Потім молодий письменник потішив присутніх своїм оповіданням про зраду, курвів і козлів... трохи примітивне, але красиво написане.
а потім зал взагалі вибухнув, бо на сцені з'явився Юрко Іздрик. І то було щось надто дивне - він вмикав якісь хіп-хоп ритми і читав під них, бавився на лептопі в музичну іграшку, а зал слухав і аплодував. Спантеличено. Звичайно, це Іздрик і його вірші ніщо не зіпсує, але ми вийшли із залу і не додивились до кінця. Можливо, справа у втомі, але то було все, що ми побачили у перший день, бо потім нас занесло в "Козу", а після пива - спати.
Другий день був значно плідним. У готелі "Тернопіль" нам пощастило стати частинкою круглого столу з провідними літературними діячами у дискусії "Мистецтво в умовах війни". Здавалось, тема актуальна і тому заїжджена, але творчі особистості на те такі і є, аби показати зовсім іншу сторону ситуації. Цікаво було послухати В. Махно через скайп з Нью-Йорку, Андрея Хадановича з Білорусії та Анету Камінську з Польщі. Відчувалось і співчуття, і підтримка. Хоча і соромно, що під час війни ми тут балакаєм і бла-блакаєм.
Зал виявився зовсім маленьким для такої кількості слухачів, тому у довжелезному коридорі на підлозі сиділо купа тих, кому не вдалось протиснутись у конференцзал  - хіпстери, панки, ті ж поети, художники і пафосність.
То була суботня днина, але не дивлячись на сонце, було так холодно, що в нас відняло долоньки, поки дійшли до УД "Перемога", тому вирішили спочатку зігрітись кавою. Рекомендую для любителів солодкого: на площі в "Ровері" мокачіно з карамеллю. Божественне. Через примхи житейські ми майже повністю пропустили виступ гурту PIANO (про що катастрофічно шкодую). Але все ж кілька пісень нам вдалось почути - і на тому щастя.
18:00 - презентація збірки "Люди погоди". На сцені чотири молодики - чотири причини страждань дівчат, чотири зовсім різні мужчини, чотири стихії, чотири пори року... і поруч музикант за роялем. Роман Штігер став для мене відкриттям, відрадою, відчайдушністю і весною. Його твори проймали, пронизували і пробивали. Хотілось плакати і посміхатись, посміхатись і плакати. Після нього я не сприймала ні Івана Байдака з його літом, ні Марка Лівіна з його осінню і дразливим "Оп",яке він зверхньо втикав після віршів, ні Юрія Матевощука (хоча в ньому якраз теж щось було...зимове).
Подолавши жидівське нутро і студентську жадібність я все-таки не стрималась і купила собі "Людей погоди", аби вдома вони у мене були повсякчас.
А в той час на сцені вже жартував Юрій Андрухович. Після його презентації всі пішли на автограф-сесію вниз і я навіть кілька секунд стояла прямо перед ним, за кілька сантиметрів. І О святі чіпси зі смаком крабів, то було шось неможливе!!! енергетика , яка вабить за кілометр, голос, сережки у вухах, зачіска, аромат парфумів - він накладає  гіпноз і неможливо з того звільнитись.
З тієї причини ми спокійно провтикали очікувану для багатьох Vivienne Mort. З того, що я бачила - оригінальна манера, якісна музика, цікаві інтерпретації... Сніжана казала, що класно. Нема причин їй не довіряти:)
21:20 розпочались поетичні читання. І тут вже Іздрик був нормальним. Чуттєвим, захоплюючим і прекрасним в своїй окулярах.
ДУЖЕ! дуже сподобався мені Андрей Хаданович, але про нього згодом. Ще був неадекватний Олександр Ірванець - класик Бу-Ба-Бу, якого я навіть не второпала, за тим трешом, який він творив на сцені і під нею.
Пізніше я зрозуміла, що час прикласти голівоньку до подушечки і дати спокій тим поетам.
Але ранок третього дня знову ж таки розпочався, продовжився і закінчився на "Ї".
В обід ми з Зозулькою вже сиділи в першому ряді у залі Максіма (єдиний привід відвідати нічний клуб - прийти до нього вдень). Серед багатьох поетів і поеток мене вразила Вікторія Дикобраз. Крихітка з гігантськими дредами і соціальною лірикою, яка просто шматує мозок і змушує прокинутись.
В перерві між всім ми трохи погуляли містом, зайшли в книгарню, обламались, бо Хадановича там нема і навіть Любки там нема (могли б бути готові до "Ї"!!_). А потім вирішили поглянути на молодіжну сцену. Там були і знайомі обличчя, і не зовсім, а втім, у кількох рядках було щось дійсно нове і свіже. 
А далі нарешті почався реальний двіж - на сцені з'явився Сергій Жадан, якого всі ЖАДали і Андрей Хаданович, заради якого всі ХОДили. цікавий експеримент - оскільки ці двоє поетів перекладали поезію один одного, то і вся презентація була двомовна і жвава. Напевно, вона була найкрутіша з усіх за тих 3 дні. 
Взагалі білоруси (Андрей Хаданович і Віталій Рижков) стали відкриттям для мене - і тепер я люблю Білорусію не лише за Республіку Паліну і згущонку. Більше ніж я полюбила білоруських поетів, їх любить хіба що Ірванець (хто був - шарить).
Продовжили вечір "Діор" - але не той, шо дизайнер, а ті, що Діля і Орест. Світлі, позитивні, мультиінструментальні, часом ліричні, але постійно з посмішками, вони підзарядили зал такою атмосферою, яку легко було підтримати Дмитру Лазуткіну та Віталію Рижкову. Їх було теж цікаво слухати. Хоча здавалось, що в голові вже не вкладається вся інформація. 
Особисто для мене кульмінацією всього став виступ гурту "Один в каное". Підспівувати улюбленому гурту з першого рядка у першому ряді - це найприємніше, що може трапитись.
Я просто додам до запису їхні аудіо на випадок, якщо ви живете на сім світі і ще їх не чули.
Після викликів "на Біс" і руко-болючих аплодисментів організатори ще раз оголосили Жадана і наступна година пройшла на одному диханні. Вірш за віршем, тема за темою, і все таке пов'язане і водночас різне... Жадан став тією крапкою в моєму фестивальному дні, таким собі благословінням і "Амінь". 
Фестиваль "Ї" - це селфі з найвидатнішими поетами України, це оплески найкреативнішим музичним гуртам, це голуб, це безкінечна ріка рим, це автографи з побажаннями,  це хвилювання, це емоції, які не забуваються, це нові книги, це нові люди... і Ксюша Зазуляк, яка змусила мене взяти квиток. Дякую, що оберегла мене від цієї фатальної помилки. Сподіваюсь наступного року я побачу там більше знайомих , а на разі - фотки, яких море.


( так нормально виглядали наші браслетики за хвилину після їх заліплення - Сніжана, я і Ксюша)


(Як без покерфейсу. Де б не були і що би не трапилось)


(Андрій Любка поправляє коси, а в залі нема жодної жінки з обручкою.І ще й при цьому вони не дихали. Ми. Не дихали).



(мій квиток з автографом Любки)


("Ї" запихається мені в мозок.)


(гурт PIANO)


(нормальна фотка)


("Люди погоди")


(Юрій Андрухович)


(ще раз "Люди погоди")


(Марк Лівін, гарні Ксюша і Сніжана, моя гігантська голова)


(тусуємся біля Майстра Слова, поки він втамовує фанів)


(продовжуємо просто стояти біля нього і молитись:)


(Роман Штігер, якого ми задовбали в кінці кінців тими фотками)


(вночі воно всьо сі світило)


(Андрей Хаданович)


(Сергій Жадан і Андрей Хаданович)


(фотка на мільйон з С. Жаданом)


(Діля і Орест)


(Маргаритка і Зорянка)


(ше раз Діля і Орест)


(і ще раз Діля і Орест)


(Тарас, що лежить)


( Тарас, що стоїть)


(Кохана моя квіточка)


(Чотири людини, які верещали пісні "Один в каное")


(Один в каное)


(мій нещасний браслет після всіх пригод)

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Рецензія на "Мовчання ягнят"

"То як тобі твій синьоокий хлопчик, пані Смерть?" Про таких як вона кажуть "сіре мишеня", про таких як він - "захоплюючий погляд". Водночас вона чує на свій адрес "красуня", а він - " у Вас дивовижний інтелект". Це важко назвати історією кохання, це зовсім не про дружбу чи підтримку. Але це точно про людську природу. Про вишуканий розум і бажання пізнати недосяжне, про гордість і рішучість, про страх, пристрасть і смак.  "Мовчання ягнят" - роман, в якому я не сумнівалась ні хвилини, відколи побачила його на полицях книгарні. Єдине, чого я боялась - зміни. Всі знають, що фільми і книги, за сюжетом яких вони зняті часто полярно відрізняються і це неабияк травмує читача. Тут ситуація була діаметрально протилежною. Справа в тому, що фільм "Мовчання ягнят" - це мій улюблений фільм всіх часів, саме з нього почалась моя безмежна любов до психологічних трилерів на тему божевільних персонажів і т.д. Це єдиний фі

Екскурс під ЇЇ сукню

Victoria’s Sicret , Calvin Klain, Triumph - навіть така провінційна дич, як я знає що це таке. Цінники на жіночу білизну часто минають межу адекватності і залишається лиш облизуватись, проходячи повз Milavitsa. Бабське існування приречене повсякчас бачити красиві речі і голодувати, щоб купити собі бікіні і запхати в них «горіх» або «персик», або « нічого (як в мене)» (в кого що) між той шмат матерії. Ми з дівчатами вирішили обсудити найбільш поширені міркування (знову ж таки стереотипи) на рахунок ліфонів (не пам‘ятаю де я вперше почула це слово 😂) і оприділитись чи далі ходити без трусів. 😂  Примітка: Оскільки імена учасниць співпадали, то відрізнити їх можна за розміром грудей. 😏 💋💋💋💋💋 1. Білизна - це статус.   Мужики мають машини, годинники, костюми, а ми що? Ми маємо груди. І оскільки перса досі змушують цю планету існувати - доводиться доводити свою блакитну кров і доцільність діадеми в буденному одязі наявністю мереживного бюстгальтера за 1000$. 👧 Таня (1):  

1000 і 1 тупий подарунок або як позбутись всіх янголів в серванті

Настя: Я колись подарила пацику на Валентина підвіску, яка розламалась прям в момент вручення. До того всього це був Скорпіон, хоча він за знаком гороскопу Телець. В мене все. 💃 Поки всі перейдуть на wish-списки і перестануть складати статуетки ангеликів на поличці в креденсі в селі, пройде ще не одне століття. Тому сьогодні говоримо про провальні подарунки.  Мої провальні подарунки. Парадоксально, проте за всі роки мене найбільше трафляли мої ж ідеї. Це, скоріш за все, одна з причин, чому в мене не було романтичних стосунків з представниками протилежної статі.  Двічі я потрапляла на ту ж саму фігню: «ми ж друзі, давай не будемо дарувати один одному подарунки на день св. Валентина.» і тепер чому я ненавиджу цей день? та тому, що все ж мене щоразу вітали і дарували квіти і милості, а я була як лох.  ТОП-3 тупих подарунків від мене, які були адресовані мужчинам, від яких я сходила з розуму: 1. пачка цигарок  (не судіть мене, то було майже 10 років тому) 2. футболка, на якій на