К основному контенту

Бісові таємниці. (монолог, що закликає до полілогу)

"Привіт, мої шановні друзі. .." - 
словами великої і відомої у вузьких бамівських кругах Міс Позитив (http://vk.com/video20005759_160602658 - ссилка на відео) я розпочинаю свій суботній монолог.
Увагу мою сьогодні привернув вислів "Секрет Полішинеля".
Вислів інколи використовується нашими ЗМІ і політологами.
але насправді ця штука значно ближча звичайним смертним, бо означає вона "Таємницю, про яку знають всі".
У Франції в ХVІІ столітті був собі народний театр. На одній з ярмарок, під час виступу Хтось придумав образ Полішинеля - глузливого і злого горбаня. То якщо на совєцкий лад - Баба Яга, яка завжди проти, або якщо на український лад - Янукович через пару років у народному фольклорі.
Пізніше Полішинель став одним з провідних персонажів лялькового театру.

Фішкою Полішинеля була звичка підкликати до себе дітей (або і не надто серйозних дорослих.. ну може ще євреїв і азіатів (авт.відсуп)) і з виглядом максимальної секретності і конспірації повідомляти очевидні речі. 
По суті секрет Полішинеля - просто факт, про який знають всі, але роблять вигляд, що це страшенна таємниця.
До чого я це веду. 
Останнім часом мені здається, що секрет Полішинеля всюди.
У вас не бувало відчуття, коли знаєш секрет і розумієш, що про нього знають всі, але ніхто не говорить?
І так і хочеться це обговорити і обсудити, але ні - секретно.
В магазині продали чувакам з двору після 22:00 алкоголь, одногрупники заплатили за вступ, подруга зраджує своєму хлопцю на всіх п*янках, викладачка спить з студентом, знайомий любить подругу, але вони просто друзі, колега полегшує собі життя мінімальними махінаціями в бізнесі, знайомий забив на своє життя і забухав...
хочете сказати, що про це ніхто не знає!?
І знаєте, яка причина таємничості таких, здавалось, дріб*язкових речей?
Відповідь очевидна - 
МОРАЛЬ.
Морáль — система неформалізованих у вигляді правових приписів поглядів, уявлень, норм та оцінок, що регулюють поведінку людей у суспільстві, практична реалізація положень котрої забезпечується громадським осудом та іманентним імперативом соціалізованого індивіда.
Моральність нашого суспільства аж зашкалює, коли йдеться про особисте життя кожної людини.
Чомусь в плані винести окремо пластих і органічне сміття ,поступитись місцем в транспорті, доглянути безхатченкову тваринку, не осуджувати людей, які не сходяться з вами у релігійних чи політичних переконаннях - то все моральні архаїзми.
Так мало б бути, але так не є.
Зате щодо пережитків морального совєцкого еталону - тут все актуально.
Напевно, у людей досі залишилось відчуття, наче з-поміж них шпіони і вони понад усе бояться, що хтось про них щось скаже.
а як же свобода?
свобода думки, дій і почуттів??
Звісно, не варто показово жити на долоні у публіки, але і робити ілюзію таємничості не треба.
Тому, що насправді - всім байдуже.
Всім байдуже на вас і ваше життя, поки ви якось не впливаєте на чужий мікросвіт.
Єдиний вийняток - підпід*їзні бабки.
Для них ми завжди легковажні куртизанки, наркомани, алкаші і бабніки.
Люблю таких бабуль.
Вони створюють відчуття популярності.
Але ж ми не вони і тому секрети Полішинеля нам ні до чого, чи не так?


Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

To Kill a Mockingbird \ Вбити пересмішника (рецензія)

— Я б хотів, щоб ти стріляв у бляшанки десь на задвірку, проте знаю, що битимеш пташок. Можеш бити сойок — скільки завгодно, якщо зумієш поцілити, але запам'ятай: убити пересмішника — великий гріх. Я вперше почула, щоб Аттікус сказав:  це робити — гріх, і спитала міс Моді, чому гріх. — Твій батько має слушність, — відповіла вона. — Пересмішники не роблять ніякої шкоди, а своїм співом дають нам велику радість. Вони не завдають шкоди нашим садам, не в'ють гнізд в амбарах, вони тільки співають, виливаючи нам свою душу. Ось чому гріх убивати пересмішника. Так само гріх не прочитати цей роман Харпер Лі 1960-го року. Сюжет виникає навколо 10-річної дівчинки Джин-Луїзи Фінч, яка живе з татом, служанкою і братом в містечку Мейкомб штат Алабама. Саме від її імені розпочинається розповідь про побут американців в часи «Великої депресії».  Цей роман тричі потрапляв в топ по версії журналу Publishers Weekly - в 1960, 2015 і 2016 роках. 80% американських шкіл проходять його в пр...

Рецензія на "Мовчання ягнят"

"То як тобі твій синьоокий хлопчик, пані Смерть?" Про таких як вона кажуть "сіре мишеня", про таких як він - "захоплюючий погляд". Водночас вона чує на свій адрес "красуня", а він - " у Вас дивовижний інтелект". Це важко назвати історією кохання, це зовсім не про дружбу чи підтримку. Але це точно про людську природу. Про вишуканий розум і бажання пізнати недосяжне, про гордість і рішучість, про страх, пристрасть і смак.  "Мовчання ягнят" - роман, в якому я не сумнівалась ні хвилини, відколи побачила його на полицях книгарні. Єдине, чого я боялась - зміни. Всі знають, що фільми і книги, за сюжетом яких вони зняті часто полярно відрізняються і це неабияк травмує читача. Тут ситуація була діаметрально протилежною. Справа в тому, що фільм "Мовчання ягнят" - це мій улюблений фільм всіх часів, саме з нього почалась моя безмежна любов до психологічних трилерів на тему божевільних персонажів і т.д. Це єдиний фі...

Екскурс під ЇЇ сукню

Victoria’s Sicret , Calvin Klain, Triumph - навіть така провінційна дич, як я знає що це таке. Цінники на жіночу білизну часто минають межу адекватності і залишається лиш облизуватись, проходячи повз Milavitsa. Бабське існування приречене повсякчас бачити красиві речі і голодувати, щоб купити собі бікіні і запхати в них «горіх» або «персик», або « нічого (як в мене)» (в кого що) між той шмат матерії. Ми з дівчатами вирішили обсудити найбільш поширені міркування (знову ж таки стереотипи) на рахунок ліфонів (не пам‘ятаю де я вперше почула це слово 😂) і оприділитись чи далі ходити без трусів. 😂  Примітка: Оскільки імена учасниць співпадали, то відрізнити їх можна за розміром грудей. 😏 💋💋💋💋💋 1. Білизна - це статус.   Мужики мають машини, годинники, костюми, а ми що? Ми маємо груди. І оскільки перса досі змушують цю планету існувати - доводиться доводити свою блакитну кров і доцільність діадеми в буденному одязі наявністю мереживного бюстгальтера за 1000$. 👧 Та...