— Я б хотів, щоб ти стріляв у бляшанки десь на задвірку, проте знаю, що битимеш пташок. Можеш бити сойок — скільки завгодно, якщо зумієш поцілити, але запам'ятай: убити пересмішника — великий гріх.
Я вперше почула, щоб Аттікус сказав:
це робити — гріх, і спитала міс Моді, чому гріх.
— Твій батько має слушність, — відповіла вона. — Пересмішники не роблять ніякої шкоди, а своїм співом дають нам велику радість. Вони не завдають шкоди нашим садам, не в'ють гнізд в амбарах, вони тільки співають, виливаючи нам свою душу. Ось чому гріх убивати пересмішника.
Так само гріх не прочитати цей роман Харпер Лі 1960-го року.
Сюжет виникає навколо 10-річної дівчинки Джин-Луїзи Фінч, яка живе з татом, служанкою і братом в містечку Мейкомб штат Алабама. Саме від її імені розпочинається розповідь про побут американців в часи «Великої депресії».
Цей роман тричі потрапляв в топ по версії журналу Publishers Weekly - в 1960, 2015 і 2016 роках. 80% американських шкіл проходять його в програмі з літератури зараз.
Коли я прочитала цей факт - одразу зрозуміла чому. Чому саме зараз.
В романі розкриваються питання дискримінації за релігійною ознакою, расизму, насилля, класової нерівності і жорстокості і, як на мене, ще ніколи про це не говорили так відверто і так масово як зараз.
Книга, яка виховує і вчить мислити як дитина - називаючи добро добром, а жорстокість жорстокістю. Всі стереотипи з‘являються з віком і досвідом в нашій голові, але в першу чергу вони з‘являються під впливом інших людей.
🔺 Цікавий факт, що прототипом персонажа Ділла, який був другом оповідачки, став американський письменник Трумен Капоте, який насправді був другом дитинства авторки.
🔺В 1961 році роман отримав Пулітцерівську премію (одна з найвищих премій в галузі літератури США)
🔺Екранізація роману в 1962 році зібрала 8 оскарів і досі залишається актуальною у всіх топах кращих творів американського кінематографа всіх часів.
😌Я довго відкладала цей роман, і даремно. Не втрачайте час, він вартий уваги кожного і дає дуже багато матеріалу для роздумів.
Не дивлячись на всі ситуації, про які розповідається в книзі, післясмак залишається світлим, як після «Маленьких жінок» або «Сніданку в Тіффані» 😘
Комментарии
Отправить комментарий